Under The Fictitious Skies
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Under The Fictitious Skies

We're all mad here.


You are not connected. Please login or register

Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever

2 posters

Какво е мнението ви за поредицата от 1 до 5?

Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_left50%Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_right 50% [ 1 ]
Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_left50%Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_right 50% [ 1 ]
Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_left0%Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_right 0% [ 0 ]
Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_left0%Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_right 0% [ 0 ]
Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_left0%Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Bar_right 0% [ 0 ]
Общо гласове : 2


Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

Jelly

Jelly
Admin
Admin

1. Тръпка (Shiver)
Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever S1pwsg

Автор: Маги Стийвотър
Издателство: ИК Кръгозор
Корица: Мека
Страници: 316
Година на издаване: 2010
Резюме:
Грейс
Задържах погледа си върху очите на вълка толкова дълго, колкото можах. Бяха ярки, искрящожълти. От толкова близо виждах, че са изпъстрени с всеки нюанс на златистото и светлокафявото. Не исках да отмества очите си от мен. И той не го стори. Исках да се пресегна, да сграбча козината му, да го придърпам към мен, но дланите ми лежаха безпомощни, ръцете ми бяха замръзнали край тялото.
Вече не можех да си спомня какво представляваше топлината.
Едно мигване по-късно и жълтоокия вълк вече го нямаше. Другите от глутницата се скупчваха над мен, задушаваха ме. Нямаше слънце, нямаше светлина. Умирах. Не можех да си спомня как изглеждаше небето.

Сам
Тогава видях очите й. Будни. Живи. Момичето гледаше право в мен, задържайки погледа ми, излъчвайки някаква ужасяваща откровеност.
Отстъпих назад, присвих се, започнах да треперя отново. Но този път това не бе резултат от гнева. Очите й, загледани в моите очи. Кръвта й, стичаща се по лицето ми. Раздирах се отвътре и отвън. Нейният живот. Моят живот.
Глутницата предпазливо се отдалечи от мен. В гърлата им се надигна ръмжене, защото в този миг вече не бях един от тях, а те бяха готови да защитят плячката си. Помислих си, че това е най-красивото момиче, което бях виждал - мъничък, лежащ в снега окървавен ангел, който те се канеха да разкъсат.
Видях я. Видях я по начин, по който никога не бях виждал никого и нищо преди това. И ги спрях.



Последната промяна е направена от SunT на Нед 07 Авг 2011, 12:55; мнението е било променяно общо 1 път

Jelly

Jelly
Admin
Admin

2. Копнеж
Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever Parva-korica-Kopnej

Автор: Маги Стийвотър
Издателство: ИК Кръгозор
Корица: Мека
Страници: 316
Година на издаване: 2010
Резюме:
Едно момче копнее да остане човек... Едно момиче копнее да бъде с него...


Сам и Грейс трябва да се борят, за да останат заедно. За него това означава да се пребори с миналото си на вълк... и да открие начин да оцелее занапред. За нея – да скрие една много опасна тайна и да се изправи лице в лице с едно все по-несигурно бъдеще.

Сам
Няма да позволя това да бъде моето сбогуване. Направил съм хиляда хартиени птички, носещи спомените за двама ни с Грейс, и съм произнесъл своето желание. Ще открия лек. А после ще открия Грейс…

Грейс
Живот, изтъкан от обещания за неща, които биха могли да се случат: купчина с документи за постъпване в колеж, тръпката от спането под висящи от тавана хартиени птички, бъдещето, което се крие в усмивката на Сам.
Това бе живот, който не исках да оставя зад себе си.
Това бе живот, който не исках да забравя.

История за една любов.
За различните видове любов и за онази любов, която може да накара хората да направят немислими неща.
Тя е мъчителна и въодушевяваща, тя ги освобождава и оковава в плен, тя ги съблазнява и плаши. Докато целият им свят се разпада, само любовта ги държи заедно. Ще бъде ли достатъчно? Ще имат ли време?

След „Тръпка“ феновете искаха още. След „Копнеж“ ще умоляват за това… „Завинаги“


№ 1 в списъка с бестселъри на Nеw York Times за 2010 г.!



Последната промяна е направена от Jelly на Пет 22 Юни 2012, 07:53; мнението е било променяно общо 1 път

Jelly

Jelly
Admin
Admin

3. Завинаги
Тръпка, Копнеж, Завинаги/Shiver, Linger, Forever 61262

Автор: Маги Стийвотър
Издателство: ИК Кръгозор
Корица: Мека
Страници: 360
Година на издаване: 2011
Резюме:
Една от най-красивите истории за любовта и приятелството...

Едно момиче последва своя вълк...
Едно момче се бори за своето момиче...

В „Тръпка” Грейс и Сам се срещнаха. В „Копнеж” те се бориха, за да останат заедно. В „Завинаги” залозите са по-високи отвсякога. Вълците са преследвани. Животът на всички – застрашен. И все по-трудно e да се задържи любовта, когато смъртта приближава.

Грейс
Докато се целувахме, вече нямаше значение, че преди часове съм била вълк или скоро отново щях да се превърна в такъв. Нямаше значение, че извън този прекрасен миг светът беше осеян с хиляди капани, заложени за нас двамата. Единственото, което имаше значение, бе това: носовете ни се докосваха, устните му бяха меки и нежни, а сърцето ми се раздираше от сладостна болка.

Сам
След десет минути Грейс щеше да бъде на седалката до мен. Всичко щеше да бъде наред. Вече можех да усетя как пръстите й се преплитат с моите, как бузата й се притиска до врата ми. Чувствах се така, сякаш бяха минали години от последния път, когато я бях държал в обятията си, обвил ръце около нея. Векове, откакто я бях целувал. Цял живот, откакто бях слушал смеха й...

Сам винаги беше обичал Грейс. Като вълк я наблюдаваше отдалече. Като момче я държеше в прегръдките си. Сега, изправен пред вероятността да я загуби, той ще направи всичко възможно, за да я върне в живота си. Дори ако му се наложи да рискува всичко, което има. Всичко, стига любовта им да оцелее...

Но могат ли едно момче и една любов да променят враждебния и хищен свят? Миналото, настоящето и бъдещето ще се сблъскат в един момент – момент на живот или смърт, на сбогуване или завинаги...



Последната промяна е направена от Jelly на Пет 22 Юни 2012, 07:56; мнението е било променяно общо 2 пъти

Zoo

Zoo
Модератор

Обожавам тези книги! Направо все едно съм в гората с вълците, уникални са! Както и всички книги на Маги!

Jelly

Jelly
Admin
Admin

Да, аз също ги имам.Идеите на Маги са уникални ^^

Sponsored content



Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите